/Files/images/20210603_142231.jpg


І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Цей Статут Тлумацького ліцею № 2 Тлумацької міської ради Івано-Франківського району Івано-Франківської області (далі-Статут) розроблений відповідно до чинного законодавства України і є документом, який регламентує діяльність Тлумацького ліцею №2 Тлумацької міської ради Івано-Франківського району Івано-Франківської області (далі – Тлумацький ліцей №2).

1.2. Повна назва навчального закладу:

Тлумацький ліцей №2 Тлумацької міської ради

Івано-Франківського району Івано-Франківської області.

Скорочена назва: Тлумацький ліцей №2.

1.3. Юридична адреса Тлумацького ліцею №2:

вул. Грушевського,23,

м. Тлумач,

Івано-Франківський район,

Івано-Франківська область,

78001(код ЄДРПОУ 20562020)

1.4. Тлумацький ліцей №2 Тлумацької міської ради Івано-Франківського району Івано-Франківської області є правонаступником Тлумацької гімназії Тлумацької міської ради об’єднаної територіальної громади Тлумацького району Івано-Франківської області.

1.5. Ліцей у своїй діяльності керується Конституцією України, Конвенцією ООН «Про права дитини», Законами України «Про освіту» «Про повну загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», нормативно-правовими актами Президента України, Кабінету Міністрів України, рішеннями Департаменту освіти, науки та молодіжної політики Івано-Франківської обласної державної адміністрації, ухвалами Тлумацької міської ради і цим Статутом.

1.6. Засновником Тлумацького ліцею №2 є Тлумацька міська рада Івано-Франківського району Івано-Франківської області (далі-Засновник), уповноважений орган – відділ освіти, культури, молодіжної політики та спорту Тлумацької міської ради Івано-Франківського району Івано-Франківської області.

1.7. Ліцей є юридичною особою, має самостійний баланс, печатку із зображенням Державного Герба України із своїм найменуванням, штамп, ідентифікаційний код та інші реквізити відповідно до чинного законодавства України, має право відкривати рахунки у відповідних установах, укладати господарські правочини, набувати майнових та особистих немайнових прав, нести обов’язки, виступати стороною у судовому процесі, мати у власності кошти та інше майно відповідно до законодавства.

1.8. Фінансування ліцею, його матеріально-технічне забезпечення здійснюється за рахунок коштів державного бюджету шляхом надання освітньої субвенції, коштів місцевого бюджету та коштів, отриманих від надання платних послуг, наданих у порядку та на умовах визначених чинним законодавством України, інших джерел, не заборонених законодавством України.

1.9. Головною метою ліцею всебічний розвиток виховання і соціалізації особистості, яка здатна до життя в суспільстві та цивілізованої взаємодії з природою, має прагнення до самовдосконалення і навчання впродовж життя, готова до свідомого життєвого вибору та самореалізації, відповідальності, трудової діяльності та громадянської активності, створює передумови для продовження навчання у вищих навчальних закладах.

1.10. Мовою освітнього процесу у закладі є державна мова.

1.11. Ліцей забезпечує здобуття повної загальної середньої освіти через організацію закладом єдиного комплексу освітніх компонентів для досягнення учнями обов’язкових результатів навчання, визначених Державними стандартами базової, профільної середньої освіти (далі – Державний стандарт) на двох рівнях:

- базова середня освіта;

- профільна середня освіта.

1.12. Здобуття профільної середньої освіти передбачає академічне - профільне навчання на основі поєднання змісту освіти, визначеного стандартом профільної середньої освіти і поглибленого вивчення окремих предметів з урахуванням здібностей та освітніх потреб учнів.

1.13. У складі ліцею функціонує гімназія (ІІ ступінь) – структурний підрозділ, що забезпечує базову середню освіту.

ІІ. ЗАВДАННЯ ТА ФУНКЦІЇ ЛІЦЕЮ

2.1. Головними завданнями закладу освіти є:

- виховання громадянина і патріота України;

- формування особистості учня, розвиток його здібностей і обдарувань;

- виховання шанобливого ставлення до родини, поваги до народних традицій і звичаїв, рідної мови, національних цінностей українського народу та інших народів і націй;

- формування і розвиток соціальнозрілої, творчої особистості з усвідомленою громадянською позицією, почуттям національної свідомості, підготовленої до професійного самовизначення;

- виховання у здобувачів освіти поваги до Конституції України, державних символів України, прав і свобод людини та громадянина, почуття власної гідності, відповідальність перед законом за свої дії;

- реалізація прав учнів на вільне формування політичних та світоглядних переконань;

- виховання свідомого ставлення до свого здоров’я та здоров’я інших громадян як найвищої соціальної цінності, формування засад здорового способу життя, зберігання і зміцнення фізичного та психічного здоров’я учнів;

- створення умов для оволодіння системою наукових знань про природу, людину і суспільство;

- оновлення змісту освіти, розробка і апробація інноваційних педагогічних технологій, методів і форм навчання та виховання;

- створення умов та реалізація вимог Закону України «Про повну загальну середню освіту» щодо переходу до профільної старшої школи.

2.2.Заклад освіти виконує наступні функції:

- реалізує положення Конституції України, Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», інших нормативно-правових актів у галузі освіти;

- задовольняє потреби громадян в здобутті базової середньої та загальної середньої освіти.

- формує освітню програму закладу освіти;

- створює науково-методичну і матеріально-технічну бази для організації та здійснення освітнього процесу;

- забезпечує відповідність рівня базової середньої освіти, загальної середньої освіти державним стандартам освіти;

- охороняє життя і здоров'я учнів, педагогічних та інших працівників закладу;

- забезпечує добір і розстановку кадрів;

- планує власну діяльність та формує стратегію розвитку закладу освіти;

- дотримується фінансової дисципліни, зберігає матеріально-технічну базу;

- видає документи про освіту у відповідності до чинного законодавства;

- оприлюднює інформацію про кошторис і фінансовий звіт про надходження та використання всіх отриманих коштів, інформацію про перелік товарів, робіт і послуг із зазначенням їх вартості, а також про кошти, отримані з інших джерел, не заборонених законодавством.

- здійснює інші повноваження в межах своєї компетенції.

ІІІ. ОРГАНІЗАЦІЯ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ

3.1. Основним документом, що регулює освітній процес є освітня програма, що розробляється на основі Типових освітніх програм закладів загальної середньої освіти, розроблених та затверджених Міністерством освіти і науки України.

3.2. Освітня програма схвалюється педагогічною радою закладу освіти та затверджується директором ліцею.

3.3. На основі освітньої програми заклад освіти складає та затверджує робочий навчальний план, що конкретизує організацію освітнього процесу та визначає предмети, які вивчаються на профільному рівні.

Відповідно до робочого навчального плану ліцею складається розклад проведення занять та встановлюється режим роботи ліцею.

3.4.Тлумацький ліцей №2 працює за освітніми програмами, підручниками, посібниками, що мають відповідний гриф центрального органу виконавчої влади у сфері освіти і науки і забезпечує виконання освітніх завдань на кожному ступені навчання відповідно до вікових особливостей та природних здібностей дітей.

Заклад освіти обирає форми, засоби і методи навчання відповідно до Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту» та Статуту з урахуванням профілю та інших особливостей організації освітнього процесу.

3.5. Освітній процес у Тлумацькому ліцеї №2 може здійснюватися за очною (денною), дистанційною, мережевою, екстернатною, сімейною (домашньою) формами чи формою педагогічного патронажу, а також за очною (вечірньою), заочною формами здобуття освіти.

3.6. Тлумацький ліцей №2 створює умови для навчання осіб з особливими освітніми потребами відповідно до індивідуальної програми розвитку та з урахуванням їхніх індивідуальних потреб і можливостей.

Особам з особливими освітніми потребами надаються психолого-педагогічні та корекційно - розвиткові послуги у порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки.

3.7. Відповідно до робочого навчального плану ліцею педагогічні працівники самостійно добирають програми, підручники, навчальні посібники, яким надано гриф Міністерства освіти і науки України, а також науково-методичну літературу, дидактичні матеріали, форми, методи, засоби навчальної роботи, що мають забезпечувати виконання статутних завдань та здобуття освіти на рівні державних стандартів.

3.8. Структура та тривалість навчального року, навчального тижня, дня, занять, відпочинку між ними, форми організації освітнього процесу визначаються педагогічною радою ліцею у межах часу, передбаченого освітньою програмою, та з урахуванням вікових особливостей, фізичного, психологічного та інтелектуального розвитку дітей, особливостей регіону.

Навчальний рік у Тлумацькому ліцеї №2 починається 1 вересня і закінчується не пізніше 1 липня наступного року та поділяється на два семестри. Кількість навчальних днів не може становити менше 175 днів.

Загальна тривалість канікул протягом навчального року не може становити менш як 30 календарних днів.

3.9. Ліцей здійснює освітній процес за парною формою проведення занять відповідно до класної системи, що організовуються в одну зміну за п’ятиденним робочим тижнем.

В особливих випадках за рішенням педагогічної ради ліцею заняття можуть бути організовані у дві зміни.

Тривалість кожного заняття (пів пари) становить 45 хв., а перерви між ними -10 хв. Перерви між 1 і 2 парами -20 хв., між 2 і 3-ю -30 хв, з урахуванням потреби в організації активного відпочинку і харчування учасників освітнього процесу.

3.10. Режим роботи закладу освіти визначається на основі відповідних нормативно-правових актів та затверджується директором. На час епідемій може встановлюватися особливий режим роботи за рішенням органів місцевого самоврядування.

3.11. Розклад уроків складається відповідно до навчального плану закладу з дотриманням санітарно-гігієнічних вимог, затверджується директором ліцею та погоджується у регіональному представництві Держпродспоживслужби.

3.12. Порядок поділу класів на групи при вивчення окремих предметів встановлюється центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки, що забезпечує формування державної політики у сфері освіти, за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики в межах фонду оплати праці.

За рішенням засновника може встановлюватися менша наповнюваність класів та груп. В окремих випадках поділ класу на групи при вивченні навчальних предметів може здійснюватися за рахунок коштів батьків на підставі їх заяв та наказу директора ліцею.

3.13. Відволікання учнів від навчальних занять для провадження інших видів діяльності забороняється (крім випадків, передбачених законодавством).

Учні ліцею залучаються до самообслуговування та різних видів суспільно-корисної праці, які організовуються у відповідності з віком, статтю, фізичними особливостями та станом здоров’я дітей, базуються на гігієнічних вимогах до охорони їх здоров’я. Робота із самообслуговування проводиться за участі класних керівників, педагогічних працівників чи медичної сестри ліцею.

3.14. Залучення учнів до видів діяльності, не передбачених освітньою програмою та навальним планом ліцею, дозволяється лише за їх згодою та згодою батьків або осіб, які їх замінюють.

3.15. У Тлумацькому ліцеї №2 забороняється утворення та діяльність організаційних структур політичних партій, а також релігійних організацій і воєнізованих формувань.

3.16. Примусове залучення учнів ліцею до вступу в будь-які об'єднання громадян, громадські, громадсько-політичні, релігійні організації і воєнізовані формування, а також до діяльності в зазначених організаціях, участі в агітаційній роботі та політичних акціях забороняється.

3.17. Організація харчування учнів, у тому числі забезпечення безкоштовним харчуванням дітей пільгових категорій, а також дітей з особливими освітніми потребами здійснюється у встановленому законом порядку.

3.18. Учні забезпечуються медичним обслуговуванням, що здійснюється медичним працівником у відповідності до вимог чинного законодавства.

3.19. Оцінювання навчальних досягнень здобувачів освіти здійснюється відповідно до критеріїв оцінювання, які визначаються центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки.

3.20. Навчання у випускних 9-х, 11-х (12-х) класах ліцею завершується державною підсумковою атестацією. Зміст, форма і порядок державної підсумкової атестації визначаються центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки.

3.21. Після успішного завершення навчання за освітньою програмою здобувачі освіти отримують відповідний документ про освіту. Порядок виготовлення, видачі та обліку документів про освіту, вимоги до їх форми та/або змісту визначаються законодавством.

3.22. За відмінні успіхи в навчанні учні 5-8-х, 10-х класів можуть нагороджуватися похвальним листом «За високі досягнення у навчанні», а випускники 11-х (12-х) класів – похвальною грамотою «За особливі досягнення у вивченні окремих предметів», медалями – золотою «За високі досягнення у навчанні» або срібною «За досягнення у навчанні». За відмінні успіхи в навчанні випускникам 9 класу видається свідоцтво про здобуття базової загальної середньої освіти з відзнакою. Порядок нагородження учнів за відмінні успіхи у навчанні встановлюється центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки.

За успіхи у навчанні для учасників освітнього процесу можуть встановлюватися різні форми морального і матеріального заохочення.

ІV. ЗАРАХУВАННЯ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ ДО ЛІЦЕЮ, ЇХ ВІДРАХУВАННЯ

4.1. Зарахування здобувачів базової середньої освіти до класів ліцею здійснюється без проведення конкурсу, крім випадків передбачених у законодавстві.

4.2. Директор ліцею зобов'язаний ознайомити дітей та їх батьків або осіб, які їх замінюють, з порядком зарахування до ліцею, Статутом, правилами поведінки учнів та іншими документами, що регламентують організацію освітнього процесу.

4.3. Зарахування учнів до ліцею здійснюється, як правило, до початку навчального року за наказом директора.

Для зарахування учня батьки або особи, які їх замінюють, подають заяву, копію свідоцтва про народження дитини, медичну довідку встановленого зразка, особову справу, в 10 клас – документ про базову середню освіту.

4.4. Тривалість здобуття базової середньої освіти особами з особливими освітніми потребами може бути подовжена на один рік з доповненням освітньої програми корекційно-розвитковим складником. Особливості здобуття такими особами повної загальної середньої освіти визначаються спеціальним законом.

4.5. Іноземні громадяни та особи без громадянства зараховуються до ліцею відповідно до законодавства.

4.6. Переведення учнів ліцею до наступного класу здійснюється у порядку, встановленому Міністерством освіти і науки України.

4.7. У разі переходу учня до іншого закладу освіти для здобуття загальної середньої освіти батьки або особи, які їх замінюють, подають до ліцею заяву із зазначенням причини переходу та довідку, що підтверджує факт зарахування дитини до іншого закладу освіти.

V. УЧАСНИКИ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ

5.1. Учасниками освітнього процесу у Тлумацькому ліцеї №2 є: здобувачі освіти, директор ліцею та його заступники, педагогічні працівники, психолог, соціальний педагог, педагог-організатор,бібліотекар, допоміжний та обслуговуючий персонал, батьки здобувачів освіти або особи, які їх замінюють.

5.2. Статус, права та обов'язки учасників освітнього процесу визначаються Законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», іншими актами законодавства, цим Статутом, правилами внутрішнього розпорядку ліцею та правилами поведінки для учнів.

5.3. Здобувачі освіти мають право на:

якісні освітні послуги;

вибір форми навчання, вибір предметів, які вивчають на профільному рівні, факультативів, спецкурсів, позашкільних та позакласних занять;

справедливе та об’єктивне оцінювання результатів навчання;

відзначення успіхів у своїй діяльності;

свободу творчої, спортивної, оздоровчої, культурної, просвітницької, наукової і науково-технічної діяльності тощо;

безпечні та нешкідливі умови навчання і праці;

повагу людської гідності;

захист під час освітнього процесу від приниження честі та гідності, будь-яких форм насильства і експлуатації, дискримінації за будь-якою ознакою, пропаганди та агітації, що завдають шкоди здоров’ю здобувача освіти;

психологічну та педагогічну допомогу з питань запобігання і протидії булінгу ( цькуванню) та домашнього насильства;

користування бібліотекою (медіатекою), навчальною, науковою, виробничою, культурною, спортивною, побутовою, оздоровчою інфраструктурою ліцею та послугами його структурних підрозділів у порядку, встановленому ліцеєм відповідно до спеціальних законів;

доступ до інформаційних ресурсів і комунікацій, що використовуються в освітньому процесі та пошуковій чи дослідницькій, науковій діяльності;

участь у громадському самоврядуванні та управлінні ліцеєм.

5.4. Здобувачі освіти зобов’язані:

виконувати вимоги освітньої програми (індивідуального навчального плану за його наявності) та досягти результатів навчання, передбачених стандартом освіти для відповідного рівня освіти, дотримуючись принципу академічної доброчесності;

дотримуватися установчих документів, правил внутрішнього розпорядку ліцею;

бережливо ставитися до державного, громадського і особистого майна;

поважати гідність, права, свободи та законні інтереси всіх учасників освітнього процесу, дотримуватися етичних норм;

брати посилену участь у різних видах трудової діяльності, що не забороняється законодавством;

відповідально та дбайливо ставитися до власного здоров’я, здоров’я оточуючих, довкілля.

5.5.Педагогічним працівником повинна бути особа з високими моральними якостями, яка має педагогічну освіту, вищу освіту та/або професійну кваліфікацію, вільно володіє державною мовою ,моральні якості та фізичний і психічний стан здоров’я яких дозволяють виконувати професійні обов’язки.

5.6. Особи, які не мають досвіду педагогічної діяльності та приймаються на посаду педагогічного працівника, протягом першого року роботи проходять педагогічну інтернатуру, порядок організації якої визначено законодавством.

5.7. Призначення на посаду, звільнення з посади педагогічних та інших працівників ліцею, інші трудові відносини регулюються законодавством про працю, Законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту» та іншими законодавчими актами.

5.8. Педагогічні працівники ліцею мають право на:

академічну свободу, включаючи свободу викладання, свободу від втручання в педагогічну, науково-педагогічну та наукову діяльність, вільний вибір форм, методів і засобів навчання, що відповідають освітній програмі;

педагогічну ініціативу;

розроблення та впровадження авторських навчальних програм, проектів, освітніх методик і технологій, методів і засобів, насамперед методик компетентнісного навчання;

користування бібліотекою (медіатекою), навчальною, науковою, культурною, спортивною, інфраструктурою ліцею;

щорічне підвищення кваліфікації, що здійснюється відповідно до Закону України «Про освіту».

вільний вибір освітніх програм, форм навчання, закладів освіти, установ і організацій, інших суб’єктів освітньої діяльності, що здійснюють підвищення кваліфікації та перепідготовку педагогічних працівників;

доступ до інформаційних ресурсів і комунікацій, що використовуються в освітньому процесі та науковій діяльності;

відзначення успіхів у своїй професійній діяльності;

справедливе та об’єктивне оцінювання своєї професійної діяльності;

захист професійної честі та гідності;

індивідуальну освітню (наукову, творчу, мистецьку та іншу) діяльність за межами ліцею;

безпечні і нешкідливі умови праці;

оплачувану відпустку;

участь у громадському самоврядуванні ліцею;

участь у роботі колегіальних органів управління ліцею.

5.9. Педагогічні працівники ліцею зобов’язані:

дотримуватися принципів дитиноцентризму та педагогіки партнерства у відносинах з учнями та їхніми батьками;

забезпечувати єдність навчання, виховання та розвитку учнів, а також дотримуватися у своїй педагогічній діяльності інших принципів освітньої діяльності, визначених статтею 6 Закону України «Про освіту»;

використовувати державну мову в освітньому процесі відповідно до вимог цього Закону;

володіти навичками з надання домедичної допомоги дітям;

постійно підвищувати свій професійний і загальнокультурний рівні та педагогічну майстерність;

виконувати освітню програму для досягнення здобувачами освіти передбачених нею результатів навчання;

сприяти розвитку здібностей здобувачів освіти, формуванню навичок здорового способу життя, дбати про їхнє фізичне і психічне здоров’я;

дотримуватися академічної доброчесності та забезпечувати її дотримання здобувачами освіти в освітньому процесі та науковій діяльності;

дотримуватися педагогічної етики;

поважати гідність, права, свободи і законні інтереси всіх учасників освітнього процесу;

настановленням і особистим прикладом утверджувати повагу до суспільної моралі та суспільних цінностей, зокрема правди, справедливості, патріотизму, гуманізму, толерантності, працелюбства;

формувати у здобувачів освіти усвідомлення необхідності додержуватися Конституції та законів України, захищати суверенітет і територіальну цілісність України;

виховувати у здобувачів освіти повагу до державної мови та державних символів України, національних, історичних, культурних цінностей України, дбайливе ставлення до історико-культурного надбання України та навколишнього природного середовища;

захищати здобувачів освіти під час освітнього процесу від будь-яких форм фізичного та психічного насильства, приниження честі та гідності, дискримінації за будь-якою ознакою;

додержуватися установчих документів та правил внутрішнього розпорядку ліцею, виконувати свої посадові обов’язки;

виконувати накази і розпорядження керівника закладу освіти, органів управління освітою, брати участь у роботі педагогічної ради;

сприяти зростанню іміджу закладу освіти.

5.10. Педагогічні працівники мають також інші права та обов’язки, передбачені законодавством, колективним договором, трудовим договором та установчими документами ліцею.

5.11. Відволікання педагогічних працівників від виконання професійних обов’язків не допускається, крім випадків, передбачених законодавством.

5.12. Права і обов’язки обслуговуючого, допоміжного персоналу та інших працівників регулюються трудовим законодавством, цим Статутом та правилами внутрішнього розпорядку ліцею .

5.13. У ліцеї обов’язково щорічно проводиться атестація педагогічних працівників. Атестація здійснюється, як правило, один раз на п’ять років відповідно до Типового положення про атестацію педагогічних працівників України, затвердженого Міністерством освіти і науки України.

Педагогічні працівники, які систематично порушують Статут, правила внутрішнього розпорядку закладу освіти, не виконують посадових обов’язків, умови колективного договору, трудового договору (контракту) або за результатами атестації не відповідають займаній посаді, звільняються з роботи відповідно до чинного законодавства.

5.14. Батьки учнів та особи, які їх замінюють, мають право:

захищати відповідно до законодавства права та законні інтереси здобувачів освіти;

звертатися до ліцею , органів управління освітою з питань освіти;

обирати заклад освіти, освітню програму, вид і форму здобуття дітьми відповідної освіти;

брати участь у громадському самоврядуванні ліцею, зокрема обирати і бути обраними до органів громадського самоврядування ліцею;

завчасно отримувати інформацію про всі заплановані у Тлумацькому ліцеї та позапланові педагогічні, психологічні, медичні, соціологічні заходи, дослідження, обстеження, педагогічні експерименти та надавати згоду на участь у них дитини;

брати участь у розробленні індивідуальної програми розвитку дитини та/або індивідуального навчального плану;

отримувати інформацію про діяльність ліцею, результати навчання своїх дітей (дітей, законними представниками яких вони є) і результати оцінювання якості освіти у ліцеї та його освітньої діяльності.

5.15. Батьки та особи, які їх замінюють, зобов'язані:

виховувати у дітей повагу до гідності, прав, свобод і законних інтересів людини, законів та етичних норм, відповідальне ставлення до власного здоров’я, здоров’я оточуючих і довкілля;

сприяти виконанню дитиною освітньої програми та досягненню дитиною передбачених нею результатів навчання;

поважати гідність, права, свободи і законні інтереси дитини та інших учасників освітнього процесу;

дбати про фізичне і психічне здоров’я дитини, сприяти розвитку її здібностей, формувати навички здорового способу життя;

настановленням і особистим прикладом утверджувати повагу до суспільної моралі та суспільних цінностей, зокрема правди, справедливості, патріотизму, гуманізму, толерантності, працелюбства;

виховувати повагу до державної мови та державних символів України, національних, історичних, культурних цінностей України, дбайливе ставлення до історико-культурного надбання України;

дотримуватися установчих документів, правил внутрішнього розпорядку ліцею.

виховувати у дітей повагу до законів, прав, основних свобод людини.

VI. УПРАВЛІННЯ ЛІЦЕЄМ

6.1. Система управління закладом визначається Законом України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту» та установчими документами.

Управління Тлумацьким ліцеєм №2 в межах повноважень визначених законами та установчими документами здійснює:

- засновник;

- уповноважений орган (відділ освіти, культури, молодіжної політики та спорту);

- керівник ліцею;

- педагогічна рада;

- загальні збори колективу ліцею.

6.2. Засновник ліцею:

затверджує установчі документи ліцею, їх нову редакцію та зміни до них;

приймає рішення про створення, реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання ліцею;

затверджує положення про конкурс на посаду керівника закладу загальної середньої освіти та склад конкурсної комісії;

приймає рішення про проведення конкурсу на посаду керівника закладу загальної середньої освіти;

фінансує виконання стратегії розвитку закладу загальної середньої освіти, у тому числі інноваційної діяльності закладом освіти;

реалізує інші права, передбачені законодавством.

6.3. Уповноважений орган (відділ освіти, культури, молодіжної політики та спорту Тлумацької міської ради):

укладає строковий трудовий договір з директором ліцею, обраним (призначеним) у порядку, встановленому законодавством та установчими документами;

розриває строковий трудовий договір з директором ліцею у порядку, визначених законодавством та установчими документами;

затверджує кошторис та приймає фінансовий звіт ліцею у випадках та порядку, визначених законодавством;

здійснює контроль за фінансово-господарською діяльністю ліцею;

здійснює контроль за дотриманням установчих документів ліцею;

забезпечує створення у ліцеї інклюзивного освітнього середовища, універсального дизайну та розумного пристосування;

здійснює контроль за недопущенням привілеїв чи обмежень (дискримінації) за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, віку, інвалідності, етнічного та соціального походження, сімейного та майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками;

здійснює контроль за виконанням плану заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу в закладі освіти; розглядає скарги про відмову у реагуванні на випадки булінгу за заявами здобувачів освіти, їхніх батьків, законних представників, інших осіб та приймає рішення за результатами розгляду таких скарг; сприяє створенню безпечного освітнього середовища в закладі освіти та вживає заходів для надання соціальних та психолого-педагогічних послуг здобувачам освіти, які вчинили булінг , стали його свідками або постраждали від булінгу;

реалізує інші права, передбачені законодавством та установчими документами ліцею;

здійснює контроль за додержанням Державних стандартів загальної середньої освіти, навчально-методичне керівництво ліцеєм.

6.4. Засновник ліцею зобов’язаний:

забезпечити утримання та розвиток матеріально-технічної бази заснованого ним ліцею на рівні, достатньому для виконання вимог стандартів освіти та ліцензійних умов, вимог трудового законодавства, оплати праці педагогічних та інших працівників, охорони праці, безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки тощо;

забезпечити дотримання принципів універсального дизайну ( або розумного пристосування під час проектування, будівництва та реконструкції будівель, споруд, приміщень ліцею;

у разі реорганізації чи ліквідації ліцею забезпечити здобувачам освіти можливість продовжити навчання на відповідному рівні освіти;

забезпечити відповідно до законодавства створення в ліцеї безперешкодного середовища для учасників освітнього процесу, зокрема для осіб з особливими освітніми потребами;

6.5. Засновник та уповноважений орган не мають права втручатися в діяльність ліцею, що здійснюється ним у межах його автономних прав, визначених законом та установчими документами.

6.6. Безпосереднє управління ліцеєм здійснює керівник (директор).

6.7. Директор ліцею призначається на посаду шляхом укладання контракту за результатами конкурсного відбору строком на шість років (строком на два роки - для особи, яка призначається на посаду директора ліцею вперше) на підставі рішення конкурсної комісії у встановленому порядку.

6.8. Директор ліцею несе відповідальність за освітню, фінансово-господарську та іншу діяльність ліцею.

6.9. Директор є представником ліцею у відносинах з державними органами, органами місцевого самоврядування, юридичними та фізичними особами і діє без довіреності в межах повноважень, передбачених законом та установчими документами ліцею.

6.10. Директор ліцею в межах наданих йому повноважень:

організовує діяльність ліцею;

вирішує питання фінансово-господарської діяльності ліцею;

призначає на посаду та звільняє з посади працівників, визначає їх посадові обов’язки, заохочує та притягає до дисциплінарної відповідальності;

здійснює розподіл педагогічного навантаження;

забезпечує організацію освітнього процесу та здійснення контролю за виконанням освітніх програм;

забезпечує створення у закладі освіти безпечного освітнього середовища, вільного від насильства та булінгу;

забезпечує функціонування внутрішньої системи забезпечення якості освіти;

забезпечує умови для здійснення дієвого та відкритого громадського контролю за діяльністю ліцею;

визначає режим роботи закладу;

видає відповідно до своєї компетенції накази і контролює їх виконання;

укладає угоди (договори, контракти) з фізичними та / або юридичними особами відповідно до своєї компетенції;

сприяє та створює умови для діяльності органів самоврядування ліцею;

сприяє здоровому способу життя здобувачів освіти та працівників ліцею;

здійснює інші повноваження, передбачені законом та установчими документами ліцею.

6.11. Колегіальним органом управління ліцею є педагогічна рада. Усі педагогічні працівники закладу освіти мають брати участь у засіданнях педагогічної ради. Головою педагогічної ради є директор ліцею.

6.12. Педагогічна рада ліцею:

схвалює стратегію розвитку закладу та річний план роботи;

схвалює освітню (освітні) програму (програми) ліцею та оцінює результативність її (їх) виконання;

формує систему та затверджує процедури внутрішнього забезпечення якості освіти, включаючи систему та механізми забезпечення академічної доброчесності;

розглядає питання щодо вдосконалення і методичного забезпечення освітнього процесу;

приймає рішення щодо переведення учнів до наступного класу і їх випуску, видачі документів про відповідний рівень освіти, нагородження за успіхи у навчанні;

розглядає питання підвищення кваліфікації педагогічних працівників, розвитку їхньої творчої ініціативи, визначає заходи щодо підвищення кваліфікації педагогічних працівників, затверджує щорічний план підвищення кваліфікації педагогічних працівників;

приймає рішення щодо визнання результатів підвищення кваліфікації педагогічного працівника, отриманих ним поза закладами освіти, що мають ліцензію на підвищення кваліфікації та проводять свою освітню діяльність за акредитованою освітньою програмою;

розглядає питання впровадження в освітній процес найкращого педагогічного досвіду та інновацій, участі в дослідницькій, експериментальній, інноваційній діяльності, співпраці з іншими закладами освіти, науковими установами, фізичними та юридичними особами, які сприяють розвитку освіти;

ухвалює рішення щодо відзначення, морального та матеріального заохочення учнів, працівників ліцею та інших учасників освітнього процесу;

розглядає питання щодо відповідальності учнів, працівників ліцею та інших учасників освітнього процесу за невиконання ними своїх обов’язків;

має право ініціювати проведення позапланового інституційного аудиту ліцею та проведення громадської акредитації ліцею;

розглядає інші питання, віднесені законом та Статутом ліцею до її повноважень.

Засідання педагогічної ради є правомочним, якщо на ньому присутні не менше двох третин її складу. Рішення з усіх питань приймаються більшістю голосів від її складу. У разі рівного розподілу голосів голос голови педагогічної ради є визначальним. Рішення педагогічної ради оформлюються протоколом засідання, який підписується головою та секретарем педагогічної ради.

Рішення педагогічної ради, прийняті в межах її повноважень, вводяться в дію наказами керівника закладу освіти та є обов’язковими до виконання всіма учасниками освітнього процесу у закладі освіти;

6.13. Громадське самоврядування в закладі освіти здійснюється відповідно до чинного законодавства.

6.14. У ліцеї можуть діяти:

органи самоврядування працівників ліцею;

органи самоврядування здобувачів освіти;

органи батьківського самоврядування;

інші органи громадського самоврядування учасників освітнього процесу.

6.15. Вищим колегіальним органом громадського самоврядування ліцею є загальні збори колективу закладу освіти.

Порядок та періодичність скликання (не менш як один раз на рік), порядок прийняття рішень, чисельність, склад загальних зборів трудового колективу, інші питання діяльності, що не врегульовані законодавством, визначаються статутом і колективним договором (за наявності) закладу освіти.

Загальні збори трудового колективу:

розглядають та схвалюють проект колективного договору;

затверджують правила внутрішнього трудового розпорядку;

визначають порядок обрання, чисельність, склад і строк повноважень комісії з трудових спорів;

обирають комісію з трудових спорів.

Загальні збори трудового колективу можуть утворювати комісію з питань охорони праці та здійснювати інші повноваження, визначені законодавством.

Рішення загальних зборів трудового колективу підписуються головуючим на засіданні та секретарем.

Рішення загальних зборів трудового колективу, прийняті у межах їх повноважень, є обов’язковими до виконання всіма працівниками закладу освіти.

6.16. Наглядова (піклувальна) рада закладу освіти створюється за рішенням засновника.

Порядок формування наглядової (піклувальної) ради, її відповідальність, перелік і строк повноважень, а також порядок її діяльності визначаються спеціальними законами та установчими документами ліцею.

6.17. Наглядова (піклувальна) рада ліцею сприяє вирішенню перспективних завдань його розвитку, залученню фінансових ресурсів для забезпечення його діяльності з основних напрямів розвитку і здійсненню контролю за їх використанням, ефективній взаємодії ліцею з органами державної влади та органами місцевого самоврядування, громадськими організаціями, юридичними та фізичними особами.

6.18. Члени наглядової (піклувальної) ради ліцею мають право брати участь у роботі колегіальних органів ліцею з правом дорадчого голосу.

До складу наглядової (піклувальної) ради ліцею не можуть входити здобувачі освіти та працівники ліцею.

6.19. Наглядова (піклувальна) рада має право:

брати участь у визначенні стратегії розвитку ліцею та контролювати її виконання;

сприяти залученню додаткових джерел фінансування;

аналізувати та оцінювати діяльність ліцею та його директора;

контролювати виконання кошторису та бюджету ліцею і вносити відповідні рекомендації та пропозиції, що є обов’язковими для розгляду директором ліцею;

вносити засновнику ліцею подання про заохочення або відкликання директора ліцею з підстав, визначених законом;

здійснювати інші права, визначені спеціальними законами та/або установчими документами ліцею.

VIІ.ФІНАНСОВО-ГОСПОДАРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ ТА МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНА БАЗА

7.1.Фінансово-господарська діяльність ліцею здійснюється відповідно до законодавства та Статуту.

7.2. Джерелами фінансування ліцею є:

· державний бюджет;

· місцевий бюджет;

· інші джерела, не заборонені законодавством.

7.3. Фінансування освіти осіб з особливими освітніми потребами здійснюється за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів шляхом передачі ліцею визначеного для таких осіб обсягу коштів.

7.4. Підвищення кваліфікації педагогічних працівників ліцею в обсязі, визначеному законодавством, здійснюється за кошти державного та місцевого бюджетів.

7.5. Ліцей має право отримувати фінансування різних видів та з різних джерел, не заборонених законодавством.

7.6. Порядок діловодства і бухгалтерського обліку в ліцеї визначається керівником (директором) відповідно до законодавства. За рішенням керівника (директора) ліцею бухгалтерський облік може здійснюватися самостійно закладом або через централізовану бухгалтерію.

7.7. Ліцей у процесі провадження фінансово-господарської діяльності має право:

- користуватися безоплатно земельними ділянками, на яких він розташований;

- розвивати власну матеріальну базу;

- списувати з балансу в установленому чинним законодавством порядку необоротні активи, які стали непридатними для користування;

- користуватися та розпоряджатися майном відповідно до законодавства та Статуту.

7.8. До майна ліцею належать:

· нерухоме та рухоме майно, включаючи будівлі, споруди, земельні ділянки, комунікації, обладнання, транспортні засоби, службове житло тощо;

· майнові права, включаючи майнові права інтелектуальної власності на об’єкти права інтелектуальної власності, зокрема інформаційні системи, об’єкти авторського права та/або суміжних прав;

· інші активи, передбачені законодавством.

Майно ліцею належить йому на правах, визначених законодавством.

7.9. Утримання та розвиток матеріально-технічної бази ліцею фінансуються за рахунок коштів засновника закладу.

7.10. Об’єкти та майно ліцею не підлягають приватизації чи використанню не за освітнім призначенням.

7.11. Усі кошти, отримані від оренди нерухомого майна ліцею, використовуються виключно на його потреби.

7.12. Тлумацький ліцей №2 користується земельною ділянкою на підставі рішення ІІ сесії Тлумацької міської ради У демократичного скликання від 30 червня 2006року загальною площею 1.1715 га. Державний акт серія ЯЯ №125521.

7.13. Ліцей є неприбутковою організацією.

VIIІ. МІЖНАРОДНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО

8.1.Ліцей має право укладати угоди про співробітництво, встановлювати прямі зв'язки з органами управління освітою та навчальними закладами зарубіжних країн, міжнародними організаціями, фондами у встановленому законодавством порядку.

8.2. Педагогічні працівники, здобувачі освіти ліцею можуть брати участь у реалізації міжнародних проектів і програм.

ІХ. КОНТРОЛЬ ЗА ДІЯЛЬНІСТЮ ЛІЦЕЮ

9.1. Державний нагляд (контроль) ліцею здійснюється відповідно до вимог законодавства.

9.2. Інституційний аудит ліцею, що забезпечує здобуття загальної середньої освіти, є єдиним плановим заходом державного нагляду (контролю) у сфері загальної середньої освіти, що проводиться один раз на 10 років центральним органом виконавчої влади із забезпечення якості освіти. Інституційний аудит включає планову перевірку дотримання ліцензійних умов.

Х. ПОРЯДОК ВНЕСЕННЯ ЗМІН І ДОПОВНЕНЬ ДО СТАТУТУ

10.1.Зміни до даного статуту розробляються педагогічною радою ліцею, затверджуються Тлумацькою міською радою Івано-Франківського району Івано-Франківської області та реєструються у порядку, встановленому чинним законодавством України.

XІ. РЕОРГАНІЗАЦІЯ, ЛІКВІДАЦІЯ ЛІЦЕЮ

11.1. Рішення про створення, реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) ліцею приймає його засновник.

11.2. У разі реорганізації чи ліквідації ліцею засновник зобов’язаний забезпечити здобувачам освіти можливість продовжити здобуття загальної середньої освіти .

11.3. Ліквідація ліцею проводиться ліквідаційною комісією, призначеною засновником. З часу призначення ліквідаційної комісії до неї переходять повноваження щодо управління ліцеєм.

11.4. Ліцей вважається ліквідованим з дати внесення запису до Єдиного державного реєстру про припинення юридичної особи.

Міський голова І.Петрук

Кiлькiсть переглядiв: 1157

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.