«Затверджую»

Директор ліцею

__________А.В.ЛАБА

«__» ________2024р.


РОЗКЛАД

консультаційних занять для учнів 11 класів

з підготовки до НМТ

Дні тижня Час заняття 11А клас 11Б класПрізвище, ініціали вчителя
Понеділок 16.15-17.00Українська мова Українська мова Томків Я.Я.
Вишневська Л.Є.
Вівторок 16.15-17.00 Математика Бобуляк С.І.
Середа 16.15-17.00 МатематикаКовбас М.В.
Четвер 16.15-17.00 Історія ІсторіяКликайло О.М.


Заступник директора

з навчально-виховної роботи Н.В.ЦІНИК





Про інформаційну безпеку в кіберпросторі

Проєкт "MRIYA" - синергія Кіберполіції України та волонтерів у протидії російським окупантам у медіа-просторі.

Як працює бот у бот "Народний месник"

Створений чат-бот для громадян - "Народний месник", сюди надсилають інформацію про пересування ворожої техніки, російських військових та їх поплічників, виявлених мародерів або ж знайдені нерозірвані боєприпаси
( https://t.me/ukraine_avanger_bot )

Як працює бот у бот "StopRussia | MRIYA"

Виявили підозрілий ресурс окупанта, надсилайте скаргу у бот Кіберполіції:
https://t.me/stopdrugsbot.

Для чого створений канал "StopRussia | MRIYA":
  • для перевірки та блокування ресурсів, які поширюють фейки та пропаганду, що надходять у бот "StopRussia | MRIYA";
  • для боротьби на інформаційному фронті.

Хочеш долучитись до кібервійська і разом блокувати фейки та пропаганду в інтернеті, приєднуйся до каналу https://t.me/+EbXZHBfHXbszY216 і виконуй подальші інструкції.

Кожен українець - ВОЇН на своєму фронті. Наш фронт - інформаційний.





Протидія торгівлі людьми

У лексиконі сучасного українського суспільства усе частіше вживається термін «трафікінг» або ж «торгівля людьми». Здавалося б, людство давно забуло про явище работоргівлі, яке більшість з нас асоціюють з давньою та середньовічною історією – кріпацтвом, «чорним рабством» та іншими подібними явищами. Проте, як свідчать факти, работоргівля є цілком сучасною реалією, чиє існування має потужне економічне підґрунтя. Ця проблема має глобальний характер, адже постраждати від торгівлі людьми може людина будь-якого віку, статі, походження, з будь-якою освітою і рівнем достатку.

Україна насамперед вважається країною походження постраждалих від торгівлі людьми. Але останніми роками вона стала також країною призначення. Так іноземці, що приїжджають в Україну із країн, де військові конфлікти продовжуються десятиріччями, у пошуках безпечного місця проживання можуть постраждати від торгівлі людьми на території України, так само, як і громадяни України, можуть потрапити у схожу ситуацію у власній країні.

Об’єднаними зусиллями світова спільнота може протидіяти торгівлі людьми: підвищення рівня інформованості населення; превентивна робота; виявлення випадків торгівлі людьми; посилення відповідальності за правопорушення, пов’язані з торгівлею людьми; ідентифікація та реабілітація жертв торгівлі людьми; надання всебічної допомоги постраждалим від торгівлі людьми; захист їх правового статусу та соціальна реінтеграція – ось приоритетні завдання суспільства у сфері протидії торгівлі людьми.

Верховна Рада України ухвалила 20.09.2011 р.Закон «Про протидію торгівлі людьми». У Законі визначено основні напрями реалізації державної політики, спрямованої на протидію торгівлі людьми; повноваження органів виконавчої влади під час здійснення заходів з протидії торгівлі людьми; механізм запобігання торгівлі людьми, боротьби з нею, надання допомоги та захисту постраждалим особам. Також закон визначає права постраждалих від торгівлі людьми осіб, які звернулися за допомогою; засади міжнародного співробітництва у сфері протидії торгівлі людьми. Крім того, передбачено посилення відповідальності за правопорушення, пов`язані з торгівлею людьми.

Торгівля людьми заборонена і карається законом України за статтею 149 кримінального кодексу.

Що таке Торгівля людьми?

Визначення торгівлі людьми міститься в Протоколі ООН про попередження та припинення торгівлі людьми, який доповнює Конвенцію ООН проти транснаціональної організованої злочинності:

a) «Торгівля людьми» означає здійснення з метою експлуатації вербування, перевезення, передачу, приховання чи утримання людей шляхом погрози силою або її застосування чи інших форм примушення, викрадення, шахрайства, обману, зловживання владою або уразливістю стану або шляхом підкупу у вигляді платежів або користі для отримання згоди особи, що контролює іншу особу. Експлуатація включає, як мінімум, експлуатацію проституції інших осіб або інші форми сексуальної експлуатації, примусову працю або послуги, рабство або звичаї, подібні рабству, підневільний стан або вилучення органів;

б) згода жертви торгівлі людьми на заплановану експлуатацію, зазначену вище, не береться до уваги, якщо було використано будь-якій із засобів впливу, що перелічені в п.a);

в) вербування, перевезення, передача, приховування або здобуття дитини для цілей експлуатації вважаються «торгівлею людьми» навіть в тому випадку, якщо вони не пов’язані із застосуванням якого-небудь із засобів впливу, що зазначені в п.а);

г) «дитина» означає будь-яку особу, що не досягла 18 річного віку.

Хто є постраждалим від торгівлі людьми?

Постраждалими від торгівлі людьми є чоловіки, жінки та діти всіх національностей та класів. Постраждалими часто є честолюбні молоді люди, які шукають на кращі економічні можливості. Злочинці користуються їх надіями та мріями тапродаютьїх в експлуатацію та рабство. Більшість постраждалих від торгівлі людьми вважають, що їхнє рішення мігрувати у пошуках кращого працевлаштування – це підконтрольний їм процес. Вони не усвідомлюють, що від самого початку їх обманюють аби лише створити ситуацію, в якій їх можна буде експлуатувати.
Постраждалим від торгівлі людьми можете бути Ви чи хтось, кого Ви добре знаєте.

Як запобігти рабства?

Запам’ятайте і розкажіть своїм рідним та друзям про 10 правил безпеки:

1. Не вірте рекламі фірми, яка не відповідає вимогам законодавства України (не вказує повної назви фірми, її адреси, номеру ліцензії та органу ліцензування, що її видав). Торгівці людьми можуть ввести Вас в оману, використовуючи:

- Різноманітні фірми-посередники з працевлаштування за кордоном;

- Туристичні, шлюбні та модельні агенції, служби знайомства, агенції шоу-бізнесу;

- Оголошення, рекламу в ЗМІ та Інтернеті;

- Незнайомих людей, а часом навіть Ваших родичів, друзів, сусідів, знайомих.

2. Не ведіть переговори про навчання, працевлаштування чи шлюб наодинці з агентом

- Запросіть взяти участь у переговорах довірену особу – це може бути Ваш юрист або хтось із Ваших близьких;

- Перевірте, чи має фірма ліцензію на надання відповідних послуг (навчання, працевлаштування за кордоном). Таку інформацію Ви можете отримати в Державному центрі зайнятості Міністерства праці та соціальної політики України.

3. Зв’яжіться з Посольством країни, куди Ви плануєте подорож та дізнайтесь про правила щодо працевлаштування або навчання іноземців.

4. Особисто оформлюйте пакет документів та самі сплачуйте за послуги. Це не дасть можливості торгівцям людьми втягнути Вас у боргову залежність або вчинити злочин стосовно інших осіб за Вашими документами. Не користуйтеся послугами незнайомих осіб, які пропонують Вам допомогу в оформленні виїзних документів, продовженні терміну перебування на території іноземної держави. Майте на увазі:

- Термін перебування у іноземній країні зазначено у візі;

- Туристична чи гостьова віза не дають право на легальне працевлаштування. Це незаконно.

5. Обов’язково укладайте відповідний контракт, складений зрозумілою для Вас мовою у двох примірниках, один з яких залишається у Вас.

6. За жодних обставин нікому не довіряйте документів, що засвідчують Вашу особу.

7. Обов’язково залиште рідним ксерокопію свого паспорта громадянина України, закордонного паспорта, візи, контракту про навчання чи працевлаштування, свідоцтва про народження, проїзних документів та нещодавно зроблені фотографії, а також номер телефону й адресу, де Ви збираєтеся зупинитися. Візьміть за правило постійно телефонувати рідним у домовлений день та час. Заздалегідь домовтесь з рідними про «кодове слово» у розмові, на випадок, якщо Ви не зможете вільно розмовляти по телефону, перебуваючи під чиїмось наглядом.

8. Зробіть та тримайте при собі копії національного та закордонного паспортів. Це значно спростить процедуру відновлення документів для повернення в Україну.

9. Не ставте себе в залежне положення, приймаючи подарунки або позичаючи гроші

10. Якщо Ви опинилися у скрутному становищі за межами України, звертайтеся по допомогу до:

- Посольства або Консульства України у країні Вашого перебування, де Вам допоможуть отримати документи, що засвідчують Вашу особу, і повернутися на Батьківщину;

- Національного товариства Червоного Хреста або Червоного Півмісяця, де Вам можуть надати можливість відновити зв’язок з рідними та повідомити їм про своє скрутне становище;

- Міжнародних, громадських, благодійних організацій, де Ви також зможете отримати допомогу та підтримку;

- Заздалегідь підготуйте та тримайте при собі перелік організацій, із зазначенням адреси та номерів телефонів, що працюють у сфері протидії Торгівлі людьми.




/Files/images/ВІЛ3.jpg

ВІЛ-інфекція – це захворювання, викликане вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ). Остання стадія цього захворювання називається синдромом набутого імунодефіциту (СНІД). ВІЛ-інфекція – це повільна інфекційна хвороба, передається статевим шляхом, через кров,від матері до дитини під час вагітності, пологів та при грудному вигодовуванні. Уперше ВІЛ-інфекція у своїй кінцевій стадії була описана в 1981 році.

/Files/images/віл.jpg

/Files/images/Віл1.jpg

Ситуацію в світі з ВІЛ – інфекцією, можна охарактеризувати як пандемічну і поставити в один ряд із двома світовими війнами, як за кількістю життів, що вона забрала, так і за шкодою, що завдала суспільству.

Джерелом ВІЛ-інфекції є людина, яка перебуває на будь – якій клінічній стадії хвороби. Вірус циркулює в усіх тканинах і рідинах організму, проте їхнє значення в передачі інфекції неоднакове.

Шляхи зараження:

- через кров: при переливанні інфікованої крові та її компонентів, спільному використаннішприців при введені ін’єкційних наркотиків і медичного інструментарію, під час пірсінгу, проколюванні вух, манікюрі, татуюванні ( якщо інструменти не стерильні);

- статевий шлях: при незахищеному статевому контакті;

- від ВІЛ-інфікованої матері до дитини (під час вагітності, пологів і грудному вигодовуванні).

/Files/images/Без названия.jpg

/Files/images/images.jpg

ПРОБЛЕМА СТОЛІТТЯ:

ДІТИ ІНФІКОВАНІ НА СНІД

В останнє десятиліття спостерігається суттєве збільшення числа ВІЛ-інфікованих жінок дітородного віку. Така тенденція призвела до зростання кількості дітей, народжених ВІЛ-інфікованими жінками.

За даними ВООЗ, щороку в світі народжується 600000 ВІЛ-інфікованих немовлят, у дітей СНІД є однією з 6 найбільш поширених причин смерті. Ризик перинатального зараження дитини, народженої ВІЛ-інфікованою матір’ю, складає від 20 до 50 відсотків в залежності від географічного регіону, в зв’язку з чим проблема ліквідації передачі інфекції від матері до дитини залишається гостро актуальною.

Наразі велика кількість науково-дослідних груп знаходяться в пошуку безпечної, нетоксичної, доступної альтернативи антиретровірусної терапії. Розвиток ВІЛ-інфекції у дітей проходить інакше ніж у дорослих. Це є суттєвим і для догляду, і для лікування дитини. У немовлят, інфікованих ВІЛ під час вагітності чи пологів, розвиток ВІЛ-інфекції може проходити швидше, і без лікування досить великий ризик того, що дитина серйозно захворіє вже в перші роки життя.Також ВІЛ-інфіковані діти повільніше розвиваються і статеве дозрівання у них починається пізніше, однак в цілому ВІЛ-позитивні діти розвиваються нормально. Як і для дорослих, головні аналізи для дітей, що живуть з ВІЛ, - імунний статус та вірусне навантаження. Однак у дітей імунна система сформована не до кінця, тому і результати цих аналізів у них відрізняються від результатів у дорослих.


ВІЛ-позитивні діти можуть жити нормальним і, за адекватного лікування, здоровим життям. Менше з тим, як і ВІЛ-позитивні дорослі, в житті вони часто лишаються один на один з відчуженням суспільства, переживають сум, втрати, бояться хвороби і смерті. Не існує однозначної відповіді щодо того, як допомогти дитині пережити ці труднощі.
В більшості випадків батькам знадобиться допомога соціального працівника або психотерапевта, який спеціалізується на роботі з дітьми. Окрім психологів, інші спеціалісти, наприклад, лікарі, медсестри, можуть виявитися опорою для ВІЛ-інфікованої дитини.

/Files/images/Віл4.jpg

Як говорити з дитиною про СНІД?

Розмова про СНІД стане основою для розмови про безпечну поведінку стосовно ВІЛ, а отже, допоможе захистити вашу дитину, коли вона виросте. Дивлячись телевізор, читаючи журнали, спілкуючись із друзями, дитина отримує різну, найчастіше неправдиву інформацію. Якщо не почати обговорювати з нею важкі питання якомога раніше, хтось інший, можливо не найкращий кандидат, візьме це завдання на себе.

Багато батьків відмовляють своїм дітям у достовірній інформації, оскільки їм здається, що ця інформація не відповідає тим моральним і духовним принципам, які вони хочуть прищепити своїм дітям. Безпека вашої дитини вимагає, щоб ви перебороли свій страх перед «делікатними» темами й донесли до дитини те, що може захистити її в майбутньому.Намагайтесь не втратити момент, починайте обговорювати з дітьми проблеми ВІЛ та СНІДу (а також сексу, наркотиків та алкоголю) з раннього віку і приділяйте цьому стільки часу, скільки необхідно. Численні дослідження і спостереження експертів говорять про те, що маленькі діти звертаються за інформацією в першу чергу до батьків. Коли ж дитина стає підлітком, їй важливо відчути свою незалежність і за порадою вона звернеться до друзів або літератури і періодики. І якщо до того моменту батьки вже надали їй інформацію про проблему, ніхто не зможе ввести її в оману невірними відомостями або відсутністю тих цінностей, які ви встигли прищепити дитині.Не треба чекати, що дитина сама звернеться до вас зі своїми питаннями і тривогами. Немає нічого жахливого в тому, щоб заговорити з дитиною про СНІД за власною ініціативою.


Телебачення і фільми постійно дають нам чудові нагоди для цього. Ваша дванадцятирічна донька подивилася серіал, в якому молода героїня завагітніла? Можна запитати у неї, що вона думає про сюжет. Заразом можна з'ясувати, як вона ставиться до поведінки, що може призвести до небажаної вагітності. Одне або два питання можуть перерости у цілу розмову, яка, можливо, вплине на все подальше життя дівчинки. Зрозуміло, що розмовляючи з дитиною, потрібно використовувати тільки ті слова, які вона зможе зрозуміти. Якщо ви пояснюєте шестирічному маляті, що таке СНІД, то вживання таких слів, як "трансмісія" і "лімфоцити" навряд чи полегшить ваше завдання. Кращий вихід - заздалегідь скласти словник коротких слів і прямих пояснень.

Питання та відповіді для дітей

Що таке СНІД? СНІД - це дуже серйозна хвороба. Вона викликається маленькою невидимою істотою - вірусом, що називається ВІЛ. Організм людини має захисників, які охороняють його від різних мікробів. Навіть якщо ти занедужав, твої захисники борються з інфекцією та намагаються допомогти тобі одужати якнайшвидше. ВІЛ може вбивати цих захисників, і тоді організм стає беззахисним перед мікробами. Коли таке трапляється, людина починає дуже сильно хворіти. Це називається СНІД. Якщо у людини в організмі ВІЛ,у неї може й не бути СНІДу,тобто вона може почувати себе здоровою.

У кого буває СНІД? СНІД буває тільки у тих людей, в організм яких потрапив ВІЛ. ВІЛ передається лише тоді, коли деякі рідини з тіла однієї людини, у якої є ВІЛ, потрапляють в організм іншої. Цього не відбувається, якщо ти просто доторкаєшся до людини, у якої є ВІЛ, або користуєшся з нею одними речами. Так що тобі немає про що турбуватися. ВІЛ не можна підхопити, як застуду. (Дитині необхідно розповісти про передачу ВІЛ статевим шляхом, але тільки якщо ви вже говорили з нею про секс раніше).

А у дітей буває СНІД? У деяких дітей дійсно може бути СНІД. Якщо у мами є ВІЛ (вірус, що може викликатиСНІД), то іноді він передається дитині при народженні. Багато років тому, коли діти з різними хворобами лягали в лікарню і їм переливали кров, їм іноді передававсяВІЛ. Зараз такого більше не трапляється. ЗазвичайВІЛбуває тільки у дорослих. Коли ти сам станеш дорослим, у тебе буде можливість захистити себе.

Як можна зрозуміти, що у людини ВІЛ?Ти не зможеш ніяк довідатися про це. У будь-якої людини, незалежно від того, який у неї вигляд, може бути ВІЛ. Тільки сама людина, у якої є ВІЛ,може вирішувати, чи буде вона розповідати про це кому-небудь. Є у людиниВІЛчи ні, можна з'ясувати, тільки якщо вона перевіриться у лікаря. Абсолютно різні люди заражуються ВІЛ,і це не означає, що вони погані або якісь особливі. Важливо знати, що є способи захистити себе від ВІЛ, і в тебе це вийде.

Кiлькiсть переглядiв: 1097

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.