ЕМБЛЕМА ТЛУМАЦЬКОЇ ГІМНАЗІЇ

/Files/images/герб гімназії.jpg

В її основу покладено герб м. Товмача, яким місцева влада послуговувалась до кінця XIX століття (М. Буджак, «По забутих стежках». - Тлумач: 1993р.)

У центрі емблеми гімназії - розкрита книжка, стилізо­вана у формі розкрилля птаха: перед тим, як злетіти, птах розправляє крила - це роки навчання у гімназії. Для гімна­зиста день без книжки - це втрачений день.

Ліра і перо, що оповиті промінням знань, символізують Державний Герб України. Вони є свідченням світу прекрас­ного, яким живуть учні гімназії: літературної творчості, му­зики, образотворчого мистецтва. Листки тлумацьких каштанів - стилізовані ластівки - випускники, які летять у світ, щоб з роками повернутись до гімназії.

Композицію завершує взята із герба древнього Тлумача корона, яка була сим­волом самоуправління міста.

З перших днів свого існування Тлумацька гімназія відстоювала, відстоює і буде відстоювати своє законне право на демократичні засади існування закладу.

(Творча ідея П.Сови, художник І.Василишин)
ПРАПОР ГІМНАЗІЇ

Форма прапора затвердже­на радою гімназії у вересні 1992 року. Це прямокутне по­лотнище голубого кольору, обшите жовтою бахромою. У верхньому куті розміщена емб­лема гімназії. Прапор вносить­ся до залу, на подвір'я гімназії разом з Державним Прапором України у дні Державних свят, на Великі Гімназійні Збори, свята Першого вересня, Остан­нього дзвінка, Посвяти у гімна­зисти.

На святі останнього дзвін­ка прапороносець - випускник гімназії передає його випускникові гімназії наступного року.

На випускному вечорі відбувається ритуал прощання з прапором гімназії.
/Files/images/гімн.jpg
Кiлькiсть переглядiв: 234

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.